Radca prawny - Jowita Mulawa-Krause

Specjalista w dziedzinie prawa podatkowego, bankowego, cywilnego, działalności gospodarczej oraz nieruchomości.Wiedza merytoryczna poparta wieloletnim doświadczeniem w pracy w organach skarbowych pozwoliła na skuteczne reprezentowanie Klientów w sprawach zobowiązań podatkowych, również przed sądami administracyjnymi. Posiada kilkunastoletnią praktykę w kompleksowej obsłudze prawnej i podatkowej przedsiębiorców. Reprezentuje podmioty gospodarcze w postępowaniach sądowych, w tym z zakresu dochodzenia spornych należności. Mediator - członek Kolegium Ośrodka Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Wieloletni koordynator stałej obsługi prawnej dla Regionu Pomorsko-Kujawskiego jednego z największych i najbardziej nowoczesnych polskich banków, lidera rynku w zakresie usług elektronicznych i poziomu zabezpieczeń.

Asystent radcy prawnego - Barbara Lewandowska

Specjalista w dziedzinie windykacji w obrocie gospodarczym.Kilkunastoletnie doświadczenie w obsłudze wierzytelności jednego z największych dystrybutorów prasy w Polsce daje gwarancję profesjonalizmu i skuteczności.Doskonale organizuje pracę biurową, planując i kontrolując prowadzone w Kancelarii postępowania.

 

Podmioty współpracujące:

 • Radca prawny Agnieszka Moczydłowska
 • Adwokat Małgorzata Bajkiewicz-Kukiełko
 • Notariusz Robert Dudziak
 • Notariusz Piotr Langowski
 • Kancelaria Podatkowa "Iustus-Lex

 

Kancelaria stosuje następujące systemy rozliczeń:

 1. system rozliczeń godzinowych - wysokość wynagrodzenia określona jest na podstawie liczby przepracowanych godzin
 2. system wynagrodzenia zryczałtowanego - wysokość wynagrodzenia jest stała i określona stawką za prowadzenie sprawy lub miesięczną w przypadku stałej obsługi prawnej
 3. system z premią za sukces (success fee) - w przypadku niektórych spraw elementem wynagrodzenia może być uzgodniona premia za osiągnięcie oczekiwanego wyniku danej sprawy

Honorarium za prowadzenie spraw sądowych
oparte jest o stawki określone w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 28.09. 2002 r.Opłaty za czynności radców prawnych (…) i wynosi w zależności od wartości przedmiotu sprawy:

 • do 500 zł - 90 zł;
 • powyżej 500 zł do 1.500 zł - 270 zł;
 • powyżej 1.500 zł do 5.000 zł - 900 zł;
 • powyżej 5.000 zł do 10.000 zł - 1.800 zł;
 • powyżej 10.000 zł do 50.000 zł - 3.600 zł;
 • powyżej 50.000 zł do 200.000 zł - 5.400 zł;
 • powyżej 200 000 zł do 2 000 000 zł - 10.800 zł;
 • powyżej 2 000 000 zł do 5 000 000 zł - 15.000 zł;
 • powyżej 5 000 000 zł - 25.000 zł.

 

Radca prawny to prawnik świadczący pomoc prawną.

Udziela porad prawnych, reprezentuje strony w procesach sądowych, przygotowuje umowy. 
Jest to zawód pokrewny profesji adwokata. Jedyną obecnie różnicą jest specjalizowanie się adwokatów w prawie karnym.

Dobry radca prawny posiada wiedzę o obowiązujących przepisach oraz doświadczenie w niesieniu pomocy prawnej. Konieczne jest posiadanie również zdolności prawniczego myślenia analitycznego, pozwalającej zidentyfikować problem prawny i wybrać najlepsze dla klienta rozwiązanie.
Radca prawny udziela porad w swojej kancelarii. W przypadku obsługi przedsiębiorców, których specyfika tego wymaga, radca jest obecny w siedzibie firmy udzielając bieżących wyjaśnień. Prowadzenie procesów sądowych wymaga od radcy prawnego udziału w rozprawach w stroju urzędowym. Takim strojem jest toga: szeroka czarna suknia - peleryna z żabotem przy kołnierzu. Toga radcy prawnego ma żabot oraz obszycia kołnierza i rękawów w kolorze niebieskim. Radcę prawnego obowiązuje tajemnica zawodowa. Wszystkie informacje, które przekazują mu klienci są objęte nieograniczonym w czasie obowiązkiem zachowania tajemnicy.

 Nota prawna

Wszelkie dane zamieszczone na stronie internetowej Kancelarii Radcy Prawnego Jowity Mulawa-Krause mają charakter informacyjny.
Zdjęcia, materiał tekstowy i graficzny, w szczególności znak firmowy są przedmiotem praw autorskich Kancelarii. Informacje zamieszczone na stronie nie stanowią porady prawnej.

Please publish modules in offcanvas position.